יצירת סביבת עבודה בריאה עבור העובדים

ארגונים וחברות אשר מעסיקים כמות גדולה של עובדים, נתקלים בשאלה זו בשנים האחרונות: כיצד אנו יכולים לייצר סביבת עבודה בריאה עבור העובדים? נראה כי המודעות לשמירה על בריאות גופנו וסביבתנו תופסת תאוצה, ולמקומות העבודה נותר בעיקר לתפוס את הקצב ולהציע לעובדיהם החרוצים והנאמנים מגוון פתרונות ואפשרויות בכל הנודע לסביבת עבודה בריאה. מה זה אומר? איך עושים את זה? לפניכם מגוון רעיונות

על אילו כסאות יושבים העובדים שלכם?

כיום מקומות עבודה רבים מעסיקים עובדים אשר מרבית עבודתם נעשית בישיבה. באיזו מידה המעבידים או האחראים על הרכש בודקים את איכות הכסאות הללו? האם ישנה מספיק מודעות לחשיבות של כסא איכותי וטוב, שישמור על הגוף של העובד, על הגב שלו, ובעיקר על כושר העבודה והתפוקות שלו? אם חשוב לכם ליצור סביבת עבודה בריאה לעובדים שלכם, זה בהחלט מתחיל בכסאות שהם יושבים עליהם.

מה העובדים שלכם אוכלים?

מכירים את ההתנהלות של עובדים רבים אשר לא דואגים לעצמם לארוחת צהריים מראש, לא תמיד מביאים אוכל, ויכולים להעביר יום שלם בלי לאכול מגיוון שהם עסוקים במיליון דברים אחרים? אוכל זה לא צחוק. הזנת העובדים היא אחד האלמנטים המשמעותיים שמייצרים סביבת עבודה בריאה עבור העובדים. אתם יכולים לעזור לעובדים שלכם ולהקל עליהם אם תציעו להם פתרונות של אוכל שיעזרו להם. לדוגמא: הזמנת אוכל באמצעות אפליקציה ייעודית אשר מאפשרת להזמין ממגוון מסעדות ומקומות באיזור מקום העבודה שלכם.

הבונוס הנוסף שמחבר את האפליקציה לעובד ואליכם הוא העובדה כי ניתן לסבסד את מנות האוכל של העובדים ישירות אל תוך החשבון האישי שלהם באפליקציה. בדרך זו, אתם יכולים להיות בטוחים כי העובדים לא ישכחו לאכול, ישמרו על סביבה בריאה וגוף שמקבל את כל האנרגיה הנדרשת לו. חברת סיבוס סודסקו מובילה את השינוי המבורך הזה בפתרונות הזנה לעובדים בשנים האחרונות, ומציעה את האפליקציה עם החשבון האישי והסבסוד באוכל, על מנת לעזור לעובדים ולמעבידים להגיע למקסימום תפוקה והנאה במקום העבודה.

האם העובדים שלכם שומרים על כושר גופני?

אם יש לכם אפשרות לשלב חדר כושר בדרך כלשהי במקום העבודה, זה יהיה נהדר. ישנן מספר אפשרויות – לשלב מנוי מסובסד מטעם מקום העבודה לחדר הכושר הקרוב לעבודה, בניית חדר כושר עם מספר מתקנים במקום העבודה, תלוי כמובן במקום ובגודל הפניות. האפשרות הנוספת היא סבסוד של חוגים ופעילויות ספורטיביות עבור העובדים בסמוך למקום העבודה. זה יכול להיות מנוי לבריכה, חוג יוגה או פילאטיס, קבוצת הליכה / ריצה ועוד.

בעצם התמיכה שלכם והסבסוד שלכם, תוכלו להעניק לעובדים את ההרגשה שרווחתם הבריאותית והאישית חשובה לא פחות מהתפקוד שלהם והתוצרים שלהם בעבודה. על יד כך שתדאגו לסביבה העבודה הפיזית, לאוכל, ולפעילות גופנית ולתשומת לב שאכן נשמרת סביבת עבודה בריאה, תקבלו עובדים שלווים, מרוכזים, אנרגטיים ובעלי הערכה.

מהי הסביבה הפיזית?

לתנאים הפיזיים של העובדים השפעה מכרעת על סביבת העבודה, ועל הסיכוי למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם. בתכנון הסביבה הפיזית, יש לקחת בחשבון את גודל המשרד והעמדות, סידורי ישיבה, ריהוט, ציוד משרדי, צבעים, צמחייה ועוד. מעבר לעמדת העבודה הפרטית של כל עובד ועובדת, חשוב לשים לב גם לתנאים הפיזיים במשרד כולו. הימצאותם של מתקנים שונים, כמו חדרי אוכל, חדרי מנוחה, חדרי ישיבות, חדר כושר, אזורים משותפים וכו', עשויה לתרום רבות ליצירת סביבת עבודה בריאה עבור העובדים שלכם.

המרחבים הפיזיים צריכים להיות מתוכננים אסטרטגית, כדי לתמוך בתוצאות שהחברה רוצה. בעשורים האחרונים חלה מגמה של מעבר מסביבות עבודה פרטיות, לעבודה בחללים משותפים ופתוחים. סביבת עבודה כזו תומכת בשיתוף פעולה ובזרימה של ידע, אך מנגד עשויה להיות רועשת ומלחיצה עבור עובדים מסוימים, והיא לא מתאימה לכל חברה. גם גישה לאור יום ולאוויר טבעיים, ולנוף שבחוץ, משפיעה באופן ישיר על הרווחה הרגשית והנפשית של עובדים.

בעידן בו מרבית החברות מאמצות מודלים היברידיים, חשוב לדאוג גם לסביבת העבודה הפיזית של העובדים מחוץ למשרד. כלומר, אם אתם מאפשרים עבודה מהבית, מומלץ לספק לעובדים את כל התנאים שהם צריכים כדי לשמור על רמת ביצוע גבוהה, מבחינת ריהוט וציוד משרדי. בין אם העובדים נמצאים במקום אחר, אם הם לא ישבו על כיסא מספיק נוח, יהיה להם קשה יותר לספק את הסחורה.

השפעת הסביבה האנושית בארגון

לנוכח הפופולריות הגואה של מרחבי עבודה פתוחים, כיום חשובה יותר מאי פעם הסביבה האנושית בארגון. כולם עובדים ביחד, שומעים ורואים זה את זה (בחלק מהחברות, זה כולל חלק או את כל המנהלים), ובאופן בלתי נמנע גם מושפעים זה מזה. אם ככה, כמובן שעדיף שההשפעה תהיה כמה שיותר חיובית.

סביבה חברתית טובה תורמת לתחושה של קהילה, מסייעת לעובדים לחוש בנוח ולהגיע לעבודה עם חיוך. לא פחות, ואולי אף יותר חשוב מכך, סביבה אנושית בריאה עוזרת לטפח שיתוף פעולה, לעודד ולשפר אינטראקציות מקצועיות, ויכולה לפתח כישורים וקריירות על ידי עידוד תקשורת עם עובדים ממגוון מחלקות ורמות.

איך מייצרים סביבה אנושית טובה ומועילה? כפי שכבר הסברנו, אחד המפתחות הוא תכנון המרחבים הפיזיים בהתאם. הכוונה היא לא רק ל-Open Spaces, אלא גם לחללי משותפים לאכילה, קיום ישיבות, סיעור מוחין וכו'. מעבר לזה, כמובן שחשוב להשקיע בכוח אדם איכותי ומתאים. האנשים הנכונים, בשילוב עם תרבות ארגונית מגובשת ועם ערכים ויעדים משותפים, יכולים לתרום רבות זה לזה (ולזו) ולארגון כולו.

כאשר אנחנו מדברים על תרבות ארגונית, בהקשר של סביבת עבודה בריאה, חשוב לשים לב שבחברה שלכם: עובדים לא מפחדים להגיד את דעתם ולהציע רעיונות משלהם, חיכוכים בין עובדים נפתרים באופן מקצועי, כולם מדברים בכבוד. רק כך, העובדים שלכם יוכלו למצות את היתרונות של הסביבה החברתית שלהם עד תום.

להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,500+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-5,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business