מהן ההטבות שהעובדים הכי רוצים?

מהן ההטבות שהעובדים הכי רוצים?
מהן ההטבות שהעובדים הכי רוצים?

שוק העבודה בישראל מעולם לא היה תחרותי יותר. יש לכך לא מעט היבטים חיוביים, אך מנגד התחרות מציבה אתגר מתמשך וקבוע למעסיקים. בעידן בו לעובדים חשוב יותר להיות מרוצים ממקום העבודה שלהם, מאשר להישאר בו זמן רב, מעסיקים צריכים לחשוב היטב כיצד הם הופכים את החברה שלהם לנחשקת, כך שתמשוך עובדים טובים ולא פחות חשוב מכך - תצליח לשמור את העובדים הטובים ביותר שלה אצלה.

יש שלל דרכים ואסטרטגיות עבור שימור עובדים. לא כולן מתאימות לכל החברות, אבל יש דרך פעולה אחת בה כל המעסיקים צריכים לנקוט: הטבות לעובדים.

מה פני העתיד של עולם ההטבות?

שוק העבודה כבר מזמן הפנים, כי שימור עובדים ממש לא מתחיל ומסתיים בשכר גבוה. עובדים רוצים להרגיש מוערכים, ומצפים ממקומות העבודה שלהם להראות כמה הם שווים עבורם. סבסוד ארוחות צהרים לעובדים, כבר הפך כמעט מובן מאליו, בעיקר בתעשיית ההייטק, אבל זה לא מספיק.

אז כיצד עומד להיראות תחום ההטבות לעובדים בשנים הקרובות? על מנת לענות על זה, ערכנו סקר נרחב בקרב עובדים במגוון חברות שונות. הצגנו בפניהם שורה של הטבות אפשריות, ואז שאלנו שתי שאלות חשובות: איזה אתם הכי רוצים? איזה הטבות יגרמו לכם להמליץ על מקום העבודה שלכם לאחרים?

ההטבות שהצענו להם מגוונות: הנחות לבתי עסק מתחומים שונים, כלים להתפתחות אישית, מימון הוצאות רפואיות, הטבות לילדים ועוד

איזה הטבות הכי חשוב לתת לעובדים?

לפני שאתם מפעילים את כל היצירתיות והמחשבה שלכם, כדי לגלות מהן ההטבות שהכי חשובות לעובדים שלכם, הכי חשוב שתספקו להם הטבות שנחשבות בסיסיות בימינו. למשל - סבסוד ארוחת צהריים. העובדים כבר לא מוכנים לבזבז את זמנם ואת כספם על הכנה או הזמנה עצמאית של אוכל, והם מעריכים מאוד מקומות עבודה אשר דואגים לכך עבורם. בעזרת סכום חודשי כלשהו בסיבוס, עובדים יכולים ליהנות ממגוון רחב של מסעדות ומקומות שונים להזמנת ארוחות, והם בהחלט מצפים לזה מכם. עם סיבוס כיום עובדים יכולים להשתמש בתקציב בסכום החודשי למגוון הטבות נוספות ולא רק לארוחות צהריים, עם סיבוס ניתן כיום גם לרכוש שוברים למגוון סופרים שונים של מזון ומצרכים לבית, חנויות נוחות, פארם ואפילו לקנות ירקות הביתה מירקניות. הטבות שוות וייחודיות לעובדים בפני עצמם.

מעבר לזה, אם חשבתם שהכי חשוב לספק לעובדים הטבות במסגרת מקום העבודה, כמו ערבי חברה ומסיבות פורים, לא טעיתם בהרבה, אבל אלה לא ההטבות החשובות ביותר עבורם. על פי תוצאות הסקר, קל לראות כי עובדים מקווים לקבל הטבות עבור שעות הפנאי שלהם. יותר מזה, חשוב להם לקבל הטבות שיועילו לא רק להם, אלא גם למשפחות שלהם.

שאלנו איזה חמש הטבות יבחרו מבין האפשרויות, כאשר העובדים התבקשו גם לדרג את העדפותיהם, כך שנוכל להבין אילו הטבות חשובות יותר מאחרות.

אלה תוצאות שמסייעות להבין איזה הטבות הכי חשוב לתת לעובדים, אבל הן לא מספיקות בשביל לקבל את התמונה המלאה. לשם כך, בדקנו גם מהן ההטבות שעובדים רוצים, אבל מעסיקים פחות רוצים לתת. אלה הטבות בעלות פוטנציאל רב עבור מעסיקים שכן יסכימו להעניק אותן, מכיוון שעובדים חושקים בהן ולרוב לא מקבלים.

האם הטבות תורמות למיתוג המעסיק?

מיתוג מעסיק הוא מושג חם בשוק העבודה, ובצדק. חברות מבינות כי עליהן למתג את עצמן לא רק בעיני לקוחות והציבור, אלא גם בפני העובדים שלהן ומועמדים למשרות, היום ובעתיד. מיתוג מעסיק נכון הופך את העובדים לשגרירים הטובים ביותר של החברה, והם מפיצים את שמה הטוב לאחרים.

יש הרבה דרכים לשפר ולחזק מיתוג מעסיק. צריך לקבוע ערכים נכונים וגם לפעול על פיהם, לייצר מקום עבודה שנעים לעבוד בו וגם מאפשר קידום באפיקים מעניינים, לייצר הזדהות עם הארגון על ידי אמינות, תקשורת פתוחה ואווירה חיובית וכו'. לצד כל אלה, אין ספק שהטבות תורמות רבות לקידום מעסיק.  

ככל שעובדים מרגישים שהם לא נלקחים כמובנים מאליהם, כך הם יהיו יותר מרוצים להיות מזוהים עם החברה. רוצים שיספרו לכל מי שהם מכירים כמה אתם מקום עבודה נהדר? תשקלו איזה הטבות אתם מוכנים ויכולים לתת, ותנסו להעלות חיוך על השפתיים של העובדים.

מהן ההטבות שמחזקות מיתוג מעסיק?

כמובן שלא כל ההטבות מרגשות את העובדים באותה מידה, ולא כולן בהכרח יגרמו לעובדים לנהור אליכם ולחלום שתשכרו אותם. לכן, שאלנו את הנשאלים בסקר מהן ההטבות שבזכותן ימליצו לאחרים על מקום עבודה? שימו לב: אולי תופתעו לגלות, כי ההטבות הללו לא בהכרח זהות להטבות שעובדים הכי רוצים.

לסיכום

בשלב זה אתם בטוח מבינים כמה חשוב להשקיע בהטבות לעובדים, קטנות וגדולות, מכל מיני סוגים. עם זאת, לא נאשים אתכם אם כל הנתונים בלבלו אתכם, ואתם כבר לא בטוחים איזה הטבות יועילו לכם במיוחד. זה הזמן לעשות סדר, ולהגיע למסקנות לגבי חלק מההטבות שהוצגו בסקר.

  • פעילויות גיבוש רבות במקום העבודה - לא כל מקומות העבודה יכולים לארגן פעילויות באותה רמה ובאותם התקציבים, אבל אף מקום עבודה לא יכול לוותר על ההטבה הזו. 7 מכל 10 עובדים מקבלים אותה כיום, ולכן יתאכזבו מאוד אם לא תתנו. את החשיבות של הטבה זו ניתן לראות גם בנתון הזה: אין אף הטבה לעובדים, שמשפיעה יותר על מידת ההמלצה שלהם לעבודה בארגון.
  • סבסוד משמעותי למופעים/בתי מלון/אטרקציות וכו' - כאן ניתן לראות סתירה מעניינת: מצד אחד זו ההטבה החשובה ביותר לעובדים, ומנגד היא בעלת ההשפעה הנמוכה ביותר על מידת ההמלצה. כיום, רק 3 מכל 10 עובדים מקבלים אותה.
  • ביטוח בריאות פרטי - גם בהטבה זו, הסיפור חוזר על עצמו: זו ההטבה השנייה בחשיבותה לעובדים, אך בעלת השפעה נמוכה יחסית על האפשרות שימליצו.
  • תמיכה נפשית ע"י פגישות עם פסיכולוג או באופן אחר - בדיוק להיפך: הטבה משפיעה מאוד על מידת ההמלצה, אבל לא חשובה לעובדים. אולי מכיוון שהם פשוט לא מצפים לקבל אותה.
  • העשרה באמצעות הרצאות וכנסים מקצועיים - הטבה שמחצית מהעובדים מקבלים, אבל רבים מהם לא מעוניינים בה. עם זאת, היא בהחלט משפיעה על מידת ההמלצה.
  • בדיקות רפואיות כגון בדיקות סקר, ראיה, כירורג שד וכו' - הטבה שחשובה לעובדים פי 3 מכמות העובדים שמקבלים אותה בפועל.
  • הנחות משמעותיות לחדרי כושר ופעילויות ספורט - הטבה שחשובה לעובדים פי 2.5 מכמות העובדים שמקבלים אותה בפועל.
להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,500+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-5,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business