טיפים לניהול רווחת עובדים בארגון

מוצר מנצח, טכנולוגיה מתקדמת, משקיעים מפרגנים - כל אלה קריטיים לקידום הארגון, אבל אין ספק שהנכס הגדול ביותר של החברה הם העובדים. עובדים מאושרים הם הכוח המניע של החברה וכדי להעלות את שביעות רצונם יש לחשוב לעומק על הטבות ותמריצים שישמרו אותם בעשייה מתמדת ויחזקו את הנאמנות שלהם לארגון. תכנון מוקפד של תוכנית הטבות וניהול רווחת עובדים נחוצים להצלחה ויש לעשות זאת תוך בניית אסטרטגיה ארוכת טווח. לפניכם מספר טיפים בנושא

טיפים לניהול רווחת עובדים בארגון
טיפים לניהול רווחת עובדים בארגון

סקר שוק בעקבות ההטבות הפופולאריות ביותר

לפני שמתחילים לגבש פורמט, כדאי לבדוק את השוק ולהבין מה נהוג להציע לעובדים בחברות מתחרות בתעשייה. עם זאת, אל תקבלו כמובן מאליו את זה שלכל חברה היום יש מכון כושר או פעילות גיבוש אחת לרבעון – בדקו את הנתונים בפועל, התייעצו עם קולגות בתחום ובררו מה באמת העובדים אוהבים מבין מבחר ההטבות האפשריות.
זכרו שמה שמקובל בתעשייה לא בהכרח מתקבל באהדה בשטח. יתכן שכל חברה מציעה שירות הסעות לעובדים לרכבת, אבל אלה בוחרים שלא להשתמש בשירות ומעדיפים לקבל בתקציב הנ"ל הרצאות או פעילות מעצימה אחרת.
מומלץ להעביר שאלון מפורט בין העובדים ולבחון מולם אילו הטבות בכל תחום יעניינו אותם כמובן מתוך מאגר ריאלי לביצוע ולהחליט על פי דירוג ההטבות המבוקשות ביותר אלו מהן לשלב בתוכנית ההטבות השנתית.

הטבות בהתאמה אישית

יש לקחת בחשבון את השוני הפוטנציאלי בהעדפות העובדים במיוחד אם אוכלוסיית העובדים מגוונת בגיל ובסגנון החיים. חשבו על הטבות הלקוחות מעולמות תוכן שונים כמו בריאות, פעילויות לכל המשפחה, העשרה והציעו סל הטבות מגוון לפי בחירה. למשל, כל עובד יכול לבחור 3 הטבות ברבעון מבין ההטבות לבחירה לצד הטבות שניתנות לו ללא בחירה כמו למשל, סבסוד ארוחות. נתחו את הנתונים ובדקו כמה באמת עובדים ומאיזה סיגמנט (צעירים/מבוגרים/נשואים/רווקים/נשים/גברים) אכן מימשו את ההטבות שבחרו ואיזה אחוז מהם מימש את ההטבות שלא במסגרת בחירה.

מעקב זה שם המשחק

נהלו מעקב שוטף אחר מימוש ההטבות הניתנות במסגרת רווחת עובדים על מנת להבין טוב יותר אילו הטבות פופולאריות באמת וכמובן כמה הן עלו לארגון. אילו הטבות נוספות אפשריות מבחינה תקציבית, במידה ונשארת יתרת מזומנים למימוש. לדוגמא: אם עובדים עם מערכת כמו סיבוס ניתן לפקח ולבקר על מימוש ההטבות וכן להגדיר מגבלת תקציבית ידועה מראש שלא ניתן לחרוג ממנה בשום מצב. בכל מקרה, כדאי לכנס את מחלקת ה-HR אחת לחודש לפגישה בנושא רווחת העובדים כדי לדון ברעיונות חדשים.
זכרו שכדי להישאר תחרותיים חשוב תמיד לדאוג לרווחת העובדים, לגוון ולחדש בהטבות ורצוי לשלב בתמהיל גם הטבות שאין לאף אחד אחר בענף.

להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,500+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-5,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business