יום גיבוש לעובדים - מה עומד מאחורי הרעיון של זה?

סביבת עבודה נעימה נוצרת לא רק במשרד עצמו, אלא גם בימים מיוחדים מחוצה לו. שואפים לעצב חווית עובד ומיתוג מעסיק מעולים? לימי גיבוש עשויה להיות חשיבות מכרעת

כיום, בדיוק כמו שעסקים מבצעים הערכת עובדים מתמשכת, כך גם העובדים מעריכים את ביצועי מקומות העבודה שלהם וחותרים לקבל חווית עובד ללא דופי.

בשביל שיהיו מרוצים וישמחו לעבוד אצלכם, עליכם ליצור עבורם סביבת עבודה נעימה וחיובית. לצד מאמצים קבועים שעשויים לכלול כרטיס הטבות להזמנת אוכל ומצרכים, איזון בית עבודה והענקת הזדמנויות לצמיחה, מומלץ לקדם לויאליות למקום העבודה באמצעות ימי גיבוש לעובדים.

מדוע ימי גיבוש חשובים ליצירת חווית עובד טובה?

ימי גיבוש מחזקים את הקשרים בין כלל העובדים והעובדות בצוות/מחלקה/חברה (תלוי בהיקף של יום הגיבוש). במהלך פעילויות שמתקיימות מחוץ למשרד, ואינן דומות כלל ליום עבודה טיפוסי, העובדים לומדים על חבריהם ויכולים לפתח מיומנויות שיעזרו להם ליצור אינטראקציה יעילה יותר.

כאשר עובדים ועובדות מרגישים יותר בנוח אחד עם השנייה, וקיימת אווירה כללית של אמון ואחידות, חווית העובד כולה משתפרת.

מהם היתרונות של ימי גיבוש?

יציאה ליום גיבוש מנתקת מהשגרה. העובדים מתנתקים מהמשימות, משאלות שחוזרות על עצמן כמו מה לאכול בעבודה ומסדר היום הרגיל. אלה רק כמה מהיתרונות של גישה כזו:

הגדלת פרודוקטיביות

יום גיבוש לעזור לחברה להגדיל את הפרודוקטיביות שלה, על ידי עידוד עובדים לחתור למטרה משותפת כדי להגיע ליעדים. כאשר צוותים מרגישים מחוברים, סביר יותר שהם יפעילו את מיטב המאמצים שלהם בעבודתה

עידוד יצירתיות

הפרדת עובדים מהמסגרת הרגילה שלהם יכולה לעזור להם לראות מצבי עבודה נפוצים בצורה שונה ויצירתית יותר. כמו כן, דיון ברעיונות היצירתיים שלהם עם עמיתים לעבודה עשוי לספק לעובדים נקודת מבט רעננה על סיטואציות ואתגרים.

שיפור התקשורת

ימי גיבוש עוזרים לעובדים להבין טוב יותר זה את זו וליצור תקשורת פתוחה יותר. כאשר חברי הצוות מפתחים מערכות יחסים באירועים מחוץ למשרד, יש סיכוי גבוה יותר שידברו בכנות ובפתיחות גם בעבודה. זה יכול לעזור לשפר את זרימת העבודה ולהקל על שיתוף רעיונות.

שיפור המורל

יום גיבוש לעובדים כולל לעתים קרובות משחקים, תחרויות ופעילויות מהנות. להשלמת משימה או ניצחון בתחרות עם עמיתים לעבודה יש ערך רב, כי אלה דברים שמסייעים לעובדים לזהות את המטרות המשותפות שלהם. מורל גבוה מטפח סביבת עבודה נעימה לעובדים וגורם להם להרגיש מוערכים.

בניית אמון

אם לחברה יש צוותים או מחלקות שזה עתה נוצרו המשתפים פעולה לעתים קרובות, היא עשויה להשתמש בימי גיבוש כדי לפתח אמון בין עובדים ועובדות. כאשר עובדים יחד על פעילויות הדורשות עבודת צוות, קל יותר ללמוד לסמוך אחד על השנייה.

דוגמאות לפעילויות בימי גיבוש

 • פעילויות של תרומה לקהילה
 • פעילויות ספורטיביות (לרבות קיום יום ספורט)
 • טיול בטבע
 • חדר בריחה
 • חפש את המטמון ברחבי העיר
 • פיקניק בפארק

מה לגבי פעילויות כיפיות במשרד?

כדאי לקיים ימי גיבוש לעובדים באופן תקופתי, אך גם בתוך המשרד אתם יכולים וצריכים לעשות כל שביכולתכם כדי למנוע סביבת עבודה רעילה ולתרום לגיבוש העובדים.

הנה כמה דוגמאות לפעילויות שניתן לקיים מבלי לצאת החוצה, במהלך או במקום יום עבודה רגיל:

 • טורניר פינג פונג/פיפא/ כל משחק אחר שקיים בתחומי החברה
 • האפי האוורס
 • חפש את המטמון ברחבי החברה
 • ביום תעלומת רצח
 • יום הופעות
 • תחרות כישרונות

מלבד פעילויות מיוחדות, תוכלו להשאיר את המורל גבוה עם הטבות אוכל שונות. למשל, חטיפים ומשקאות חינם במטבח, ארוחות בהפתעה וכרטיס סיבוס - כרטיס הטבות שמאפשר לעובדים להזמין מה שהם רוצים, מתי שהם רוצים, בין אם זה אוכל בריא לעבודה או קינוח מפנק בסיום יום לא פשוט.

לסיכום, באמצעות שילוב של ימי גיבוש עם חווית עובד טובה בכל שאר הימים - תיצרו סביבת עבודה נעימה שתמשוך עובדים ותשאיר אותם לאורך זמן.

 

 

להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,500+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-5,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business