מה גורם לעובדים לעבוד באותו מקום הרבה שנים

מחקרים רבים נעשים במשך השנים על מנת לנסות לענות על שאלה זו, ועל מנת להגיע לתמצית הנושא שנקרא "שימור עובדים". אומנם בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים רבים בשוק העבודה, עקב המעבר לעולם הדיגיטאלי, אך אולי תתפלאו לשמוע, כי עובדים רבים, מבודרים וצעירים כאחד, מעדיפים להישאר במקום עבודתם שנים רבות, ולא, לא רק בגלל השכר. מדוע? אספנו עבורכם מספר סיבות ועצות כיצד ניתן למקסם שימור עובדים בחברה. תתפלאו לראות, כסף בכלל לא נמצא פה ברשימה.

מה גורם לעובדים לעבוד באותו מקום הרבה שנים
מה גורם לעובדים לעבוד באותו מקום הרבה שנים

יציבות בסביבה מוכרת

היציבות הינה בעלת משקל רב, יקרה מאין כמוה. מחקרים רבים מראים כי אחד הדברים החשובים ביותר לאדם מבוסס, שעובד בעבודה מסודרת ונכנס "למסלול החיים", הוא היציבות. מדובר בשקט נפשי, שמאפשר פניות לשאר תחומי החיים. אנשים רבים מעדיפים להישאר באותו מקום עבודה במשך שנים, מכיוון שהיציבות נמצאת עבורם במקום הראשון, או בשלישייה הפותחת, בכל מקרה. השקט אשר ניתן באמצעות הידיעה כי מקום העבודה בטוח ויציב, מאפשר להם פניות למשפחה, לתחביבים, ולשאר תחומי החיים.

הגדרה עצמית

שמתם לב שכאשר אנו מציגים את עצמנו, פעמים רבות המשפט השני לאחר שמנו ומהיכן אנחנו, הוא במה אנחנו עוסקים או היכן אנו עובדים. מסתבר כי העיסוק שלנו ומקום העבודה שלנו, לוקחים חלק נכבד מההגדרה העצמית שלנו. זה מי שאנחנו. הזהות שלנו קשורה במידה רבה למקום העבודה, ולאנשים רבים נוח מאוד לא לערוך שינויים בהגדרות הזהות העצמית שלהם, מה גם שהדבר משפיע על הביטחון העצמי שלהם.

סבסוד ארוחות לעובדים

מחקרים מראים כי נושא האוכל בעבודה הוא נושא משמעותי מאוד בתחום שימור עובדים. הרי חלק נכבד משעות היום העובד נמצא בעבודה, פירושו של דבר כי כל תחום האוכל וההזנה, אשר חשוב ביותר לשמירה על בריאות, לחוסן גופני, ולרווחה נפשית ואישית, טמון בידי מקום העבודה. מקומות עבודה אשר מקפידים להתייחס לנושא זה ברצינות, לסבסד ארוחות לעובדים, להציע להם אפשרויות איכותיות של אוכל, הוא בהחלט מקום עבודה שהעובדים מעדיפים להישאר בו לאורך זמן.

יחס אנושי

בסופו של יום, וגם בתחילתו, מסתבר שיחס אנושי הוא פקטור משמעותי בנושא שימור עובדים. חלק מהאנשים יעדיפו להישאר במקום עבודה אחד, בו היחס שהם מקבלים הוא יחס חם, אישי, מכבד, מעריך, מאשר לעבור למקום עבודה שהם יכולים להרוויח בו יותר כסף, אבל אף אחד לא מבטיח להם לקבל יחס חם. בסופו של דבר, כולנו רוצים שיראו אותנו, במיוחד את העבודה שאנו עושים. אנשים

נוטים להישאר שנים רבות במקומות עבודה שרואים אותם, שמתייחסים אליהם, מעבר לתפוקות, מעבר לרמת העובד – מעביד. מעסיקים חכמים יודעים זאת, והם מקפידים לשמור על קשר אישי עם עובדיהם, ובכך להשאיר אותם מחוברים לחזון המקום, וליסודותיו הערכיים.

להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,200+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-4,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business