מה העובדים שלנו רוצים במקום העבודה

מעסיקים רבים מנסים לפצח את האתגר הגדול שטמון בשביעות רצון העובדים. בעידן המודרני התובעני יותר ויותר עובדים משנים מקום עבודה בתדירות גבוהה יותר ועולה הצורך להפוך את מקום העבודה לאטרקטיבי יותר ולהבין באמת מה כדאי להציע לעובדים, כדי שהם ייהנו מסביבה תעסוקתית מתגמלת ומסיפוק מקצועי ואישי.

מה העובדים שלנו רוצים במקום העבודה
מה העובדים שלנו רוצים במקום העבודה

לא על השכר לבדו - שיקולים חשובים נוספים בבחירת מקום עבודה

לפי סקר שערכה חברת Cibus pluxee בקרב 530 עובדים שכירים במשק הישראלי, במדגם ארצי מייצג של שכירים בגילאים 65-22 במגוון תחומי עיסוק, עולה החשיבות שיש היום לאתגר ועניין בעבודה כשיקול משמעותי בבחירת מקום עבודה בנוסף לשכר.
למעשה, 70% מהנשאלים בסקר ציינו שזה השיקול הבסיסי החשוב ביותר בעיניהם ואחריו 69% ציינו שתנאים סוציאליים כמו קרן פנסיה וקרן השתלמות משחקים תפקיד חשוב עבורם. 63% העידו על כך שקרבה גיאוגרפית של מקום העבודה לבית קריטי בעינם לבחירה.
בין השיקולים המשמעותיים עולה ש-41% מחפשים ארגון שמאפשר איזון בין העבודה לבית וכ-33% ציינו את החשיבות שיש להטבות במקום העבודה כגון העשרה מקצועית, ביטוח בריאות, מימון ארוחות צהריים, מימון פעילויות ספורט וכדומה.כ-15% העידו שהם מעוניינים לעבוד בארגון שמתנהל באחריות חברתית.
כאשר מנתחים את תוצאות הסקר שמים לב לכך שיש קשר בין גילאי העובדים להעדפות שלהם: הצעירים בגילאי 29-22 מתמקדים יותר בשיקולי נוחות כמו קירבה גיאוגרפית של מקום העבודה, בעוד שבגילאים המבוגרים יותר מתמקדים באתגר בעבודה ובתנאים סוציאליים.

על מנת לגייס עובדים נחשקים חשוב להבין מה משפיע על הבחירה שלהם במקום העבודה ולהתאים את הסגנון התעסוקתי לכך. לדוגמא – 31% מהעובדים היום עובדים מהבית בשעות העבודה, כאשר העבודה מהבית גבוהה יותר בקרב גברים, גילאי 49-22 ,עובדים בתחום ההייטק, מנהלים, הורים לילדים עד גיל 8 ולכן, אפשרות עבודה מהבית יכולה להוות מקור משיכה לעובדים בתקופה זו בחייהם. כמו כן, כ-60% מהעובדים מרחוק, מקבלים תמיכה ע”י מחשב נייד ו/או חיבור מרחוק ולכן, אספקת מחשב נייד וחיבור מרחוק תסייע להם לתפקד טוב יותר ולהעלות את רמת הביצועים ושביעות הרצון.

הטבות מושכות עובדים – איך לפרגן להם חזרה?

מהסקר עולה שהטבות לעובדים הן היום בגדר "מוצר חובה". 85% מהעובדים מדווחים כי הם מקבלים הטבות שונות ממקום העבודה: בתחום האוכל, העשרה, הרצאות, פעילויות לילדים ועוד. 70% נהנים מהטבות בתחום האוכל בין אם זה מימון או סבסוד ארוחות וכ-51% מהטבות דוגמת העשרת עובדים באמצעות הרצאות וכנסים. כאשר בוחנים את ההטבה המועדפת לפי פילוח מגדרי, עולה ש-80% מהגברים מציינים שמה שחשוב להם זה סבסוד למופעים/בתי מלון/ אטרקציות וכך 74% מהנשים. כאשר בוחנים את זירת הבריאות, מגלים שההטבות המועדפות בקרב העובדים בתחום הבריאות הן: 70% לטובת ביטוח בריאות פרטי, 51% תומכים בהנחות לחדרי כושר ופעילויות ספורט, 37% בבדיקות רפואיות ו-23% בהרצאות על בריאות, תזונה ואיכות חיים.59% מהעובדים ישמחו להטבות כמו קייטנות או פעילות מאורגנת במהלך חופשות הילדים, 54% להעשרה באמצעות הרצאות וכנסים מקצועיים ו-15% לתמיכה נפשית.

להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,500+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-5,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business