כך תיצרו סביבת עבודה נעימה לעובדים

הערכת עובדים מקיפה אינה מסתכמת רק במדידת ביצועים, אלא גם ברצון אמיתי להבין כמה הם מרוצים ומאושרים. יש חשיבות אדירה ליצירת חווית עובד טובה ולמניעת סביבת עבודה רעילה. איך עושים את זה? הכנו לכם כמה טיפים טיפוח סביבת עבודה נעימה עוזר לעובדים להרגיש יותר בנוח, ומגביר את שביעות הרצון הכללית שלהם במקום העבודה. אווירה טובה ומגברת עשויה להגדיל את הפרודוקטיביות ולהפחית את תחלופת העובדים.

מהם היתרונות של סביבת עבודה נעימה?


פרודוקטיביות מוגברת - על פי מחקרים, קיים קשר ברור בין אושר ופרודוקטיביות. כשהעובדים שלכם מרוצים, יש להם יותר מוטיבציה להשלים משימות ביעילות ולתקשר עם אחרים בצוות.


לויאליות למקום העבודה - במקום עבודה בריא יש רמות גבוהות יותר של נאמנות, נוחות ואמון בקרב העובדים, מה שמגביר את המעורבות שלהם. עובדים מעורבים תורמים ישירות לשורת הרווח של העסק.


שיתוף פעולה משופר - עבודת צוות חיונית להצלחת החברה. כאשר העובדים והעובדות שלכם מרגישים טוב ברמה האישית, באופן טבעי הם מתחילים לתמוך ולעודד אחרים. אינטראקציה ושיתוף פעולה יכולים ליצור קשרים מקצועיים חזקים בין עמיתים, לקדם שיתוף רעיונות ולדחוף להשגת יעדים.


שימור עובדים - סביבת עבודה נעימה גורמת לעובדים להרגיש מוערכים, מכובדים ומובנים. עם תחושות כה חיוביות, למה שיחפשו עבודה חדשה? כפי שאתם יודעים היטב, שיעורי תחלופה גבוהים עלולים להוביל לעלויות יקרות, למורל נמוך ולבזבוז משאבים. לכן, בהחלט עדיף לגלות אמפתיה ולתת לעובדים תמריצים לצמוח עם החברה שלכם.

מה מאפיין סביבת עבודה רעילה?
מנגד, הנה כמה סימנים של סביבת עבודה רעילה שכדאי להכיר:

• התלהבות נמוכה ושליליות
• תחומי אחריות ותפקידים לא ברורים
• חוסר תפקוד מתמשך
• מתח כרוני ומוגזם בקרב העובדים
• רכילות משרדית נרחבת
• שיעורי תחלופה גבוהים

איך עושים את זה נכון?
החשיבות ברורה, אבל כיצד משפרים הערכת עובדים בכל הקשור לאיכות סביבת העבודה? הנה כמה טיפים שיכולים לסייע:

איזון בית עבודה
כיום, יותר מאי פעם, עובדים רוצים לנהל בעצמם את הזמן שלהם, במיוחד בסביבות עבודה מרחוק והיברידיות, במסגרתן הם לא נמצאים במשרד חמישה ימים בשבוע. עובדים מחפשים חברות שסומכות עליהם לאזן בין האחריות לעבודה והחיים האישיים, ומאפשרות שעות עבודה גמישות.

מילוי צרכים בסיסיים
נסו להקל ככל האפשר על הצרכים הפסיכולוגיים והקוגניטיביים של העובדים. שקלו לשפר את הסביבות הפיזיות על ידי אספקת הציוד המשרדי והמחשבים הטובים ביותר. אפילו שינוי קטן לכאורה, כמו שיפור התאורה, יכול לעשות הבדל גדול.

עידוד כיף, מנוחה ורגיעה
חשוב לאפשר לעובדים ליהנות יחד, על מנת ליצור סביבת עבודה נעימה ולהפחית מתחים. ספקו להם הזדמנויות להכיר טוב יותר אחד את השנייה, באמצעות פעילויות מהנות במקום העבודה, ימי גיבוש מחוצה לו ואלמנטים של כיף במשרד עצמו (שולחן פינג פונג, משחקי וידאו, חדר מנוחה וכו').

הטבות אוכל מפנקות
לצד היבטים הקשורים בעבודה עצמה, עובדים מוטרדים לא מעט מהשאלה מה לאכול בעבודה וכמה זה יעלה להם. הסירו את הדאגה הזו מליבם, באמצעות כרטיס הטבות אוכל של סיבוס. אפשרו להם ליהנות מהנחות והטבות, וגם מגמישות מוחלטת הנובעת משפע המסעדות ובתי העסק הכלולים בכרטיס.

לחלופין, עם כל הרצון לעודד הזמנת אוכל בריא לעבודה ותזונה מאוזנת, מדי פעם לא מזיק להזמין לעובדים פיצה או ארוחת שחיתות אחרת.

בשורה התחתונה
יש המון דרכים לקדם סביבת עבודה נעימה לעובדים. הסוד הוא להקשיב להם, להבין מה הם רוצים ומה חשוב להם, ולעשות כל מה שאתם יכולים כדי לענות על הדרישות.

 

 

להצטרף לסיבוס

ארוחות, הנחות והטבות ב-9,500+ מסעדות ובתי עסק! כדי לשמוע עוד על כל מה שיש לסיבוס לתת לכם, נשמח לחזור אליכם.

בתור מי תצטרפו?
מחפשים עוד סיבות?
עשינו תיאבון לסיבוס במשרד?
הצטרפו ל-5,300 חברות שכבר נהנות מאוכל טוב ועוד המון הטבות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost your employees
הצטרפו לנבחרת המסעדות של סיבוס
השאירו פרטים כדי להתחיל ליהנות מחשיפה יומיומית לעשרות אלפי לקוחות
שדות המסומנים ב* הינם שדות חובה
Boost
your
business